Wykonanie zapisu lub polecenia
Jesteśmy dla Państwa i z Państwem - świadczymy usługi dotyczące prawa spadkowego, w tym między innymi wykonanie zapisu lub polecenia. Działamy dla każdego z klientów, mając nadzieję, iż uda nam się sprostać wszelkim sprawom dotyczącym prawa spadkowego. Wiemy doskonale, jak trudne mogą to być zadania, jak wiele może pojawić się w trakcie postępowania problemów. Nie ma dla nas jednak zleceń, których realizacji nie bylibyśmy w stanie się podjąć.
Prawo spadkowe - nasza specjalność
Prawo spadkowe to gałąź prawa cywilnego, która reguluje przejście praw i obowiązków majątkowych po śmierci ich właściciela. Przepisy prawa majątkowego mają charakter obowiązujący. W większości przypadków wszelkie majątkowe prawa i obowiązki przechodzą na inny przedmiot, którym to są zazwyczaj spadkobiercy. Sprawy dotyczące prawa spadkowego mogą mieć różny charakter i formę. Jako kancelaria działająca w obrębie prawa spadkowego, doskonale wiemy, jak wyglądać może każda ze spraw i jaki może przyjąć ona przebieg.
Wśród dostępnych usług, w wachlarzu ofertowym naszej kancelarii znajduje się między innymi wykonanie zapisu lub polecenia. Są one ustanowione przez spadkodawcę na rzecz osób trzecich i trzeba pamiętać o tym, że muszą być one spełnione. Wszyscy spadkobiercy mają więc prawny obowiązek, by taki zapis i polecenia wykonać.
Zapisy i polecenia - kiedy stają się wymagalne?
Każdy zapisobierca może domagać się wydania rzeczy wraz z chwilą ogłoszenia testamentu. Nie oznacza to jednak, że staje się on automatycznie właścicielem danej rzeczy, ale tak naprawdę może starać się o roszczenie o jej wydanie. Każdy spadkobierca odpowiada za zapis do wysokości stanu czynnego spadku. Nie ma więc tutaj wpływu fakt, czy ten przyjął spadek w całości, wprost, czy może zdecydował się na spadek z dobrodziejstwem inwentarza. W przypadku zachowku, gdy spadkobierca musi zaspokoić wszelkie roszczenia, także ma prawo ubiegać się o zmniejszenie wysokości zapisu. Jedyną sytuacją, w której spadkobierca nie musi wykonać zapisu jest sytuacja, w której ten nie ma zdolności dziedziczenia. Oczywiście zapisobierca ma prawo odrzucić zapis. W takich przypadkach spadkobierca musi złożyć oświadczenie, ale ma do tego prawo dopiero po śmierci spadkodawcy. Warto pamiętać o tym, że jeśli zapisobierca nie odrzucił zapisu, oznacza to automatycznie, że go przyjął.
Nasza kancelaria świadczy w tej kwestii pełną pomoc, doradztwo i reprezentowanie Państwa interesów. Prawo spadkowe, w tym wykonanie zapisu lub jego polecenie, to jedna z usług, z jakiej z pewnością każdy z Państwa może w pełni skorzystać.
⭐⭐⭐⭐⭐