Pomoc frankowiczom Trójmiasto
Nasza kancelaria adwokacka pomaga osobom posiadającym kredyty frankowe w Trójmieście i okolicach. Prowadzimy sprawy zarówno o odfrankowienie, jak i o unieważnienie umów kredytowych. Współpracę z klientem rozpoczynamy od analizy ich umowy kredytowej, dzięki czemu możemy zaplanować dalsze kroki oraz wstępnie przewidzieć, co uda się zdziałać w danej sprawie. Przeliczamy skrupulatnie wszystkie kwoty, przygotowujemy wezwanie do zapłaty dla banku oraz podejmujemy kolejne działania. Posiadamy bogate doświadczenie w reprezentowaniu klientów w sprawach frankowych, dzięki czemu możemy zagwarantować najwyższą skuteczność i pozytywne zakończenie postępowania. Na pierwszym miejscu stawiamy dobro klienta, w związku z czym dostosowujemy nasze działania do specyfiki konkretnej sprawy i oczekiwań klienta.
Pomoc frankowiczom w Trójmieście i okolicach
W Polsce kredyty we frankach były udzielane od roku 2004. Oprocentowanie wynosiło wtedy - we frankach 4,6 %, a w polskich złotych 8 %. Największą popularnością cieszyły się w latach 2005 - 2009. Kredyty frankowe były korzystną opcją ze względu na to, że: odsetki były o wiele niższe niż w przypadku kredytu zaciągniętego w polskiej walucie, oferowały niższe oprocentowanie, były dostępne dla osób, które nie miały zdolności kredytowej w innych walutach. Okazuje się, że duża część banków miała niekorzystnych warunków kredytów we frankach, ponieważ nie były one jasno określone. Dodatkowo w umowie nie było zawartej informacji o ryzyku walutowym czy szacowaniu zdolności kredytowej. Co więcej dużym problemem było naliczanie kontrowersyjnych odsetek. Frankowicze coraz częściej podejmują decyzję o walce z bankiem. Jednym z rozwiązań jest zgłoszenie sprawy do sądu, na co decyduje się większość z nich.
Kancelaria frankowa Trójmiasto
Kredyty hipoteczne we frankach szwajcarskich można podzielić na dwa rodzaje - indeksowane i denominowane. Od typu podpisanej umowy zależy to, czy klient może ubiegać się o jej odfrankowienie, czyli zwrot nadpłaty od banku, czy o całkowite jej unieważnienie. Pierwszy z wymienionych polega na wypłaceniu kredytu w złotówkach, jednak wysokość zadłużenia, jak i wielkość rat uzależniona jest od kursu waluty obcej, w tym przypadku CHF, o czym mówi klauzula indeksacyjna. Wraz ze wzrostem kursu franka szwajcarskiego rosła więc wysokość zadłużenia, o czym bank nie informował klientów. Drugi polegał na wypłacaniu kredytu w złotówkach, zaś, jak mówiła klauzula indeksacyjna, wysokość zadłużenia, jak i wielkość rat uzależniona była od kursu waluty obcej. W związku z tym i w takim przypadku wzrost kursu franka szwajcarskiego miał bezpośredni wpływ na wielkość kredytu pozostałego do spłaty. Klient, w zależności od formy umowy, którą zawarł, ma prawo ubiegać się o całkowite jej unieważnienie, bądź też o odfrankowienie, czyli zwrot nadpłaty od banku. W przypadku wystąpienia nadpłaty, kredytobiorca będzie mógł wystąpić o zwrot różnicy pomiędzy spłaconym zobowiązaniem, a wysokością udzielonego kredytu. W przypadku odfrankowienia, umowa kredytowa nadal pozostaje ważna, z tym, że nieważne stają się klauzule regulujące indeksację.