Restrukturyzacja firm Gdańsk
Dzięki odpowiednio wprowadzonym działaniom, całe przedsiębiorstwo może odzyskać szansę na przetrwanie i wrócić do sprawnego funkcjonowania. Restrukturyzacja jest to proces wielu działań, których celem jest zwiększenie efektywności i poprawa pozycji na rynku. Ta procedura wiąże się ze znalezieniem przyczyn kryzysu w firmie, następnie eliminacją ich i poprawą relacji z kontrahentami i wierzycielami. Jest to jedna z metod, która ratuje przed upadłością firmy.
Odpowiednia kancelaria prawna
Wybór kancelarii prawniczej ma duży wpływ na cały przebieg sprawy. Warto wybrać taką kancelarię, która ma duże doświadczenie i jest w stanie poradzić sobie z każdą sprawą. Świadczymy swoje usługi na terenie całego kraju. Jesteśmy w stanie w jak najszybszym czasie pomóc przejść przez cały proces toczącej się sprawy. Podchodzimy z ogromnym zaangażowaniem i staramy się spełnić oczekiwania naszych klientów. Oferujemy pomoc w wielu specjalizacjach. Prawo rodzinne i opiekuńcze, postępowanie w sprawach nieletnich, prawo spadkowe, nieruchomości i prawo budowlane, prawo handlowe i gospodarcze, prawo upadłościowe i restrukturyzacyjne. Dzięki temu jesteśmy w stanie pomóc, doradzić w każdej dziedzinie. Nasza kancelaria dołoży wszelkich starań, aby każda z nich miała pozytywne zakończenie.
Restrukturyzacja firm - jak sobie z tym poradzić?
Na samym początku należy zastanowić się nad sytuacją swojej firmy. Podczas całego procesu firma musi być przygotowana na różne zmiany, czasami nieprzyjemne. Mogą one wiązać się ze zwolnieniem pracowników lub zwężeniem działalności do obszarów przynoszących największe zyski. Możemy wyróżnić cztery różne procedury restrukturyzacyjne - układowe, o zatwierdzeniu układu, sanacyjne i przyspieszone postępowanie układowe.
Postępowanie układowe - może być rozpoczęte tylko wtedy, gdy suma spornych zobowiązań przekracza 15 % wszystkich wierzytelności uprawniających do oddania głosu. Jest to zdecydowanie bardziej sformalizowane i czasochłonne postępowanie. Wymaga szczegółowego rozpatrzenia wszelkich uwag i sprzeciwów wierzycieli przez nadzorcę sądowego.
Postępowanie o zatwierdzeniu układu - głosy wierzycieli zbierane są przez dłużnika, w momencie przyjęcia układu wniosek może być dopiero skierowany do sądu. W tym przypadku dłużnik ma kontrolę nad swoim majątkiem i wyborem doradcy. Ochrona zostaje przyznana dopiero wtedy, gdy sąd wyda postanowienie.
Postępowanie sanacyjne - najbardziej zaawansowany i skomplikowany tryb postępowania. Może uchronić przed egzekucją komorniczą i bez konsekwencji zerwać niekorzystne umowy, a układ może zostać zawarty dopiero po weryfikacji skuteczności podjętych działań.
Przyspieszone postępowanie układowe - pozwala on na zawarcie układu po sporządzeniu i zatwierdzeniu spisu wierzytelności. Warunki są takie same jak przy poprzednim postępowaniu. Różnicą jest jednak to, że zbieranie głosów ma miejsce na zgromadzeniu wierzycieli, które jest zwoływane przez sąd. Ponadto przedsiębiorca od początku jest objęty ochroną przed działaniami egzekucyjnymi ze strony wierzycieli.