Alimenty Gdańsk
Dobry adwokat - Gdańsk
Świadczymy swoje usługi na terenie całego kraju. Jesteśmy w stanie w jak najszybszym czasie pomóc przejść przez cały proces toczącej się sprawy. Podchodzimy z ogromnym zaangażowaniem i staramy się spełnić oczekiwania naszych klientów. Oferujemy pomoc w wielu specjalizacjach. Prawo rodzinne i opiekuńcze, postępowanie w sprawach nieletnich, prawo spadkowe, nieruchomości i prawo budowlane, prawo handlowe i gospodarcze, prawo upadłościowe i restrukturyzacyjne. Dzięki temu jesteśmy w stanie pomóc, doradzić w każdej dziedzinie. Nasze bogate i długoletnie doświadczenie obejmuje także prowadzenie spraw na etapie negocjacyjnym, w toku postępowania mediacyjnego, zabezpieczającego i egzekucyjnego. Stawiamy przede wszystkim na jakość naszych usług oraz profesjonalizm. Dzięki temu jesteśmy w stanie przeprowadzić przez cały proces bez jakichkolwiek problemów.
Sprawy alimentacyjne
Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że sprawy związane z rodziną, dziećmi należą do tych trudniejszych ze względu na okoliczności. Dlatego też dokładamy wszelkich starań, żeby cały proces przebiegł jak najsprawniej. Pozew o alimenty powinien zawierać niezbędne informacje dotyczące zarówno wnioskującego, czyli powoda, oraz pozwanego.
Alimenty to obowiązkowe świadczenia, które regulowane są przez ustawę Kodeks Rodzinny i Opiekuńczy. Przyznawane są poprzez czynności sądowe lub pozasądowe. Wypłacane są na rzecz osób fizycznych, przez inne osoby fizyczne, na przykład rodziców, małżonków czy dziadków. Do najczęstszych postępowań alimentacyjnych należą te, które odbywają się po rozstaniu małżonków. Wówczas dzieci zamieszkują zwykle z jednym z rodziców. Istnieje możliwość dojścia do ugody poprzez obie strony i zawarcie umowy z określonymi warunkami. Taka umowa sporządzana jest w formie aktu notarialnego. Zdarza się jednak, iż sprawa ta jest niemożliwa do rozwiązania bez udziału sądu. Wtedy warto jest zdecydować się na pomoc odpowiedniego adwokata, który będzie dostępny podczas całego procesu.
Wysokość alimentów ustalana jest indywidualnie dla każdego i uzależniona jest od sytuacji finansowej osoby, która ma je świadczyć. Możliwość spełnienia obowiązku alimentacyjnego ocenia się na podstawie wysokości dochodów i poziomu życia. Kwota alimentów nie jest ustalana na stałe. Starsze dzieci mają większe potrzeby, pojawiają się wydatki związane ze szkołą i edukacją. O ich zmianę może wystąpić rodzic sprawujący opiekę nad dzieckiem lub po osiągnięciu pełnoletności - dziecko.
Nie zawsze jednak alimenty dotyczą wyłącznie dzieci. Mogą obejmować również jednego z małżonków po rozpadzie małżeństwa. Dzieje się tak, gdy jedno z nich lub oboje zostali uznani za winnych rozpadu małżeństwa - wówczas strona poszkodowana może wystąpić o przyznanie alimentów. Do tego jednak spełnione muszą zostać dwa warunki: stan niedostatku poszkodowanego oraz możliwości finansowe pozwanego. Obowiązek alimentacyjny po rozwodzie wygasa w przypadku, gdy osoba uprawniona do alimentów zawsze nowy związek małżeński, upłynie 5 lat od rozwodu bądź w wyniku zmiany okoliczności dotyczących sytuacji majątkowych obu stron.