Prawo rodzinne Łódź
Nasza kancelaria opierając się na zasadach prawa rodzinnego, mając odpowiednią wiedzę, doświadczenie, a także i kwalifikacje, jest w pełni do Państwa dyspozycji. Realizujemy wszelkie sprawy dotyczące prawa rodzinnego, będąc w pełni dla naszych klientów i reprezentując ich, najlepiej jak tylko jest to możliwe. Stawiamy na dobro swojego klienta, bez względu na zaistniałą sytuację. Skupiamy się na zasadach prawa rodzinnego i opiekuńczego. Zajmujemy się kompleksowo całością zadań dotyczących tego właśnie zakresu pracy.
Adwokat Łódź - sprawy rodzinne
Każda sprawa sądowa jest zupełnie inna, każda rodzina zmaga się z zupełnie innymi kwestiami. O ile poszczególne strony w rodzinie są ze sobą zgodne i jedynie chcą sądownie ustalić poszczególne kwestie, o tyle pomoc adwokata nie jest tutaj potrzebna. W sytuacji jednak, w której pojawiają się problemy, istnieje brak współpracy, a poszczególni członkowie rodziny toczą ze sobą spory, wówczas konieczna jest pomoc adwokata, z pomocą którego można dojść do odpowiednich wniosków i zawalczyć o ustalenie takich zasad, które dla każdego mogłyby być w pełni akceptowalne.
Pomagamy w przeprowadzeniu rozwodu, w tym z orzeczeniem o winie, separacji, jak również i kwestii alimentów. Świadczymy pomoc klientom, którzy pragną unieważnić małżeństwo, którzy chcą zastosować opiekę naprzemienną na dzieci czy ustalić kontakty z małoletnimi dziećmi. Jesteśmy w pełni do dyspozycji klientów szukających reprezentanta do spraw opieki prawnej, ustalenia ojcostwa, rozdzielczości majątkowej, jak również i podziału majątku. Stawiamy na najwyższą jakość świadczonych przez nas usług i dokładamy wszelkich starań, aby każdy z naszych klientów mógł być w pełni usatysfakcjonowany z przebiegu rozprawy i jej zakończenia.
Prawo rodzinne - pojęcia
Alimenty - obowiązek dostarczenia środków finansowych, które są niezbędne do utrzymania innej osoby. Najczęściej dotyczy on dzieci, ale zdarzają się przypadki, gdzie starsze osoby potrzebują pomocy ze strony dzieci lub jeden z małżonków po rozwodzie.
Pokrewieństwo - określa relacje i zależności prawne między członkami rodziny.
Kuratela - wszystkie zależności i przepisy, które są charakterystyczne dla opieki nad osobą, która nie jest bezpośrednim krewnym dla opiekuna.
Małżeństwo - wszystkie zjawiska, relacje prawne, majątkowe i niemajątkowe, które zachodzą między małżonkami.
Jest również kilka podstawowych zasad prawa rodzinnego, na których się ono opiera:
Zasada monogamii - osoba będąca w związku małżeńskim nie może zawierać kolejnego.
Zasada równości małżonków - mają oni takie same prawa i obowiązki, wspólnie powinni podejmować decyzje w przypadku istotnych spraw rodzinnych.
Zasada dobra dziecka - jeśli dziecko jest pozbawione opieki rodzicielskiej to ma prawo do opieki i pomocy władz publicznych, dodatkowo każdy ma prawo żądać od organów państwa ochrony dziecka przed wszelkimi próbami przemocy i demoralizacją.
Zasada szczególnej ochrony rodziny i dziecka - rodzina, małżeństwo i macierzyństwo znajdują się pod szczególną opieką.